niedziela, 16 czerwca 2013

Dwu dniowa dieta?

To jest dieta dla mnie! :-)) 

Ceri Roberts, 9 grudzień 2011 

Jeśli masz problemy z trzymaniem się diety więcej niż kilka dni, nowe badania sugerują że możesz nadal schudnąć  - i utrzymać wymarzona wagę. 

Naukowcy z University Hospital w South Manchester twierdza, że trzymanie ścisłej diety przez tylko dwa dni w tygodniu i jedzenie, czego dusza zapragnie przez pozostale pięć, jest bardziej skuteczne niż bycie na stałej diecie.

W badaniach wzięło udział 115 kobiet, które podzielone zostały na 3 grupy poddane trzem różnym dietom.

Pierwszy grupa spożywala tylko 650 kalorii dziennie przez dwa dni w tygodniu, wyeliminowano spozywanie węglowodanów, takich jak makaron, chleb i ziemniaki oraz wszelkiego rodzaju tłustych potraw.

Druga grupa przez pięć dni mogła jeść wszystko, co lubi, ale byla zachęcana do spozywania zdrowej żywności. Kobiet na tej diecie poproszone byly rowniez o wyeliminowanie węglowodanów na dwa dni, ale nie miały one wyznaczonego limitu kalorii.

Trzecia grupa trzymała się standardowej diety polegającej na spozywaniu około 1500 kalorii dziennie i unikaniu zywnosci o wysokiej zawartości tłuszczu i alkoholu.

Po trzech miesiącach kobiety na obu z dwu - dniowych diet stracił średnio dziewięć funtów (ok. 5kg) - prawie dwa razy tyle, ile kobiety na diecie 7 dniowej, które stracił pięć funtów (ok. 3kg).

Dajcie sobie czsami dni odpoczynku od diety? Ja tak i wyglada na to, ze powinno być w porządku i i tak powinnam schudnąć :-) 

2 komentarze:

  1. Słszałam o tym jednak nie bardzo to rozumiem.
    Moja koleżanka o tym mi mówiła i widzę efekty schudła

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy to maja być dwa kolejne dni czy dwa jakiekolwiek w tygodniu

    OdpowiedzUsuń