niedziela, 15 stycznia 2012

Tak zwane Healthy Extras

OK czas na Healthy Extras. Podczas stosowania diety Slimming World wolno nam jeść pieczywo!! Hura!! Oczywiście tylko w ograniczonych ilościach i pod warunkiem wyeliminowania innych produktów dostarczających tych samych lub podobnych wartości odżywczych jak np. płatki śniadaniowe. Tak więc mamy do wyboru 1 produkt z grupy 'a' i 1 z grupy 'b' dziennie.

Healthy Extras 'a' to produkty mleczne i mleko (żródło wapna, które jest bardzo istotne dla naszego organizmu)

Mleko

350 ml   0,5% lub 0% mleko oddtłuszczone
250 ml   2% lub 1% mleko chude
175 ml   od 3% w górę mleko tłuste
250 ml   chude mleko kozie
200 ml   tłuste mleko kozie
130 ml   mleko owcze
350 ml   mleko sojowe bez dodatku cukru
250 ml   mleko sojowe słodzone
250 ml   mleko ryżowe


Sery żółte są dozwolone w ilości 28g dziennie a te o obniżonej zawartości tłuszczu oraz feta i mozzarella 42g dziennie.

Jeżeli nie mamy czasu na ważenie to np. możemy zjeść 2 serki Babybel (3 jeżeli jest to wersja Light) lub 5 trójkącików serka Krówka śmieszka czy Kiri na dzień.

Pamiętać należy, że tylko jedna z wymienionych wyżej opcji dziennie! Czyli np. jeżeli zjecie płatki śniadaniowe z mlekiem i napijecie się kawy z dodatkiem mleka to już porcja dzienna Healthy Extra 'a' została wykorzystana, więc każdy kawałek sera czy dalsze picie mleka będzie już miało wartość SYN.

Healthy Extras 'b' to produkty zawierające błonnik.

Płatki śniadaniowe o niskiej zawartości cukru i tłuszczu są dozwolone jako Healthy Extra 'b' w ilości 28g dziennie. Jeżeli zawartość tłuszczu nie przekroczy 2g a cukru 6g możemy zjeść 42g płatków.

Pieczywo ... hmmm i tutaj mam problem z przełożeniem tego co wolno w UK na to co będzie można w Polsce ponieważ chleb jedzony przez brytyjczyków to chleb głównie tostowy, albo taki trochę jak nasze bułki. Tutaj chleba na zakwasie chyba się raczej nie jada, albo rzadko także moja interpretacja jest taka 1 kromka dziennie naszego Polskiego białego chleba (normalnej wielkości oczywiście) będzie ok ;-) lub 2 kromki jakiegokolwiek ciemnego pieczywa. Możemy również zjeść 1 ciemną bułeczkę nieprzekraczającą w wadze 57g. Alternatywą może też być chrupkie pieczywo takie jak 2 kawałki chlebka Ryvita Original lub z sezamem albo 3 kawałki Ryvita wieloziarnistego lub ze słonecznikiem albo 4 kawałki Ryvita ciemnego (oczywiście zamiast Ryvita może być Wasa).

Możemy również zrobić sobie dzień bez pieczywa, a jako żródło błonnika wybrać np. suszone owoce 42g suszonego jabłka, 57g suszych fig, 72g suszonych moreli, 57g suszonych brzoskwini, 42g suszonego ananasa, 57g suszoneych gruszek lub 85g suszonych śliwek.

Ponownie podkreślam wybieramy jeden produkt z grupy 'a' i jeden z grupy 'b' dziennie! Jeżeli zjemy więcej są nam doliczane punkty SYN!

2 komentarze:

  1. Moge zapytac skad bierzesz te informacje? Pytam z ciekawosci, bo te ktore ja widze w mojej ksiazce troszke sie roznia.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. SLIMMING WORLD.po angielsku i tu znajdziesz wyjaśnienia są takie spodkania tam dostajesz informacje. wpisz wgoogle to znajdziesz.

      Usuń